2019.02.11 godz. 15:03 Wrocław, Dolnośląskie

Kiedy jest wymagany projekt i pozwolenie na budowę przy remoncie mieszkania własnościowego wyodrębnionego z wyburzeniem ścianki działowej?

Wyjaśnienie sytuacji

Administracja spółdzielni mieszkaniowej wymaga ww. dokumentów przy remoncie mieszkania. Ja uważam, że wystarczyło zgłoszenie o remoncie z uwagi na lokatorów zamieszkujących blok.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 12:07

Dzień dobry, niestety w praktyce organy administracji popełniają błędy oceniając wyburzenie ścianek działowych jako prace wymagające pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Przepisy i orzecznictwo jednoznacznie wskazują, że w takich sytuacjach nie ma konieczności dopełniania żadnych formalności i na taką argumentację należy powoływać się w postępowaniu toczącym się przed organem administracji architektoniczno-budowlanej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)