2023.02.27 godz. 13:06 Śrem, Wielkopolskie

Wyłudzenie pieniędzy.

Wyjaśnienie sytuacji

Konsultant, doradca kryptowalitami. Zabranie na mnie pożyczek przez program antydesk.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2023 21:53

Niestety nie jest Pan pierwszą osobą oszukaną w ten sposób. Proszę złożyć zawiadomienie na policji o popełnienie przestępstwa z art. 287 par. 1 kodeksu karnego (oszustwo komputerowe). Niestety znalezienie sprawcy będzie trudne a środki prawdopodobnie zostały przetransferowane za granicę. Nie może Pan również domagać się zwrotu kwot od Banku bowiem nie sam Pan podał pracownikowi kody do przelewów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)