2022.11.07 godz. 22:03 Zambrów, Podlaskie

Który rodzaj pełnomocnictwa należy udzielić pełnomocnikowi w sprawach reprezentacji spółki zoo?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, bardzo proszę o pomoc: chcemy założyć z mężem spółkę zoo, udziały po 50%, nie mamy rozdzielczości majątkowej i oboje będziemy członkami zarządu. Jakiego rodzaju pełnomocnictwa należy udzielić pełnomocnikowi który będzie w imieniu spółki zawierał umowy z członkami zarządu? Kto ma udzielić pełnomocnictwa? Zarząd czy wspólnicy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2022 14:43

W umowach pomiędzy spółka a członkami zarządu spółkę reprezentuje rada nadzorcza a w przypadku jej braku pełnomocnik powołany uchwałą przez zgromadzenie wspólników. W uchwale wspólników wskazuje się osobę pełnomocnika i zakres pełnomocnictwa tj. do zawarcia jakiej konkretnie umowy pełnomocnik jest umocowany.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)