Treść zapytania

2019.04.27 godz. 08:54 Kraków, Małopolskie

Mam 21 rok czy mogę uprawiać sex z osobą 16 lat? Czy nie będzie miał za to jakieś kary?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 21 rok czy mogę uprawiać sex z osobą 16 lat? Czy nie będzie miał za to jakieś kary?

Odpowiedzi prawników:


Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

(33 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 27 Kwi 2019 09:17

kodeks karny zakazuje obcowania płciowego z osobą poniżej 15 roku życia. (art. 200 kk). W związku z powyższym seks z osobą 16-letnią nie jest zakazany prawnie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź