2024.04.26 godz. 10:39 Terespol, Lubelskie

Zmiana nazwiska dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Mam dwie córki . Obecnie jestem 2 lata po ślubie. Starsza córka jest dzieckiem spoza małżeństwa z mojego poprzedniego związku. Córka nosi moje nazwisko (matki). A druga nosi takie samo jak ja i mąż . Chcielibyśmy żeby córki miały to samo nazwisko, były partner ma zawieszoną władze rodzicielską z powodu przebywania za granicą. Płaci alimenty ale nie kontaktuje się z córką od 7 lat , i nie interesuje się nią. Czy potrzebna jest jego zgoda by zmienić nazwisko córce ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Edyta Beata Dąbrowska

Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2024 10:04

Tak. Więcej informacji na blogu. https://prawniktomaszow.pl/czy-mozna-zmienic-dziecku-nazwisko/

Zmodyfikowano dnia: 30 Kwi 2024 10:04