2024.04.17 godz. 20:49 Tychy, Śląskie

Mam od.dluzszego.czasu problem z.ogrzewaniem mieszkania z.kotlowni.zwracalam się kilkakrotnie.do administracji spółdzielni mieszkaniowej jak i do.kotlowni.mies

Wyjaśnienie sytuacji

Gdzie szukać pomocy by.zalatwic.sprawe.bo.administracja jak i.kierownictwo sprawę pływają.jesesmy starszymi.niepelnosprawnymi osobami.gdy.na zewnątrz temperatura 20 to grzejniki gorące gdy.jest.zimno to grzejniki mam zimne a.jestesmy.schorowani nawet nie.moga nas panie.z opiekunka okapac bo łazienka to lodówka proszę o kontakt gdzie się z.ta sprawą udać.bo ja.juz nie.mam sił walczyć a z opieki Pani nie zawsze jest proszę o kontakt gdzie co mogę załatwić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2024 17:25

Proponuję zwrócić się na piśmie (z potwierdzeniem odbioru) do zarządu spółdzielni z żądaniem zapewnienia odpowiedniej temperatury w mieszkaniu (min. +20°C), w tym w łazience (min. +24°C). Jeżeli to nie pomoże, to analogiczne pismo do rady nadzorczej ze skargą na zarząd. Gdy nie będzie oczekiwanego skutku, to wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o podjęcie działań kontrolnych w zakresie temperatury. Chociaż oni mają ograniczone możliwości działania, to protokół z kontroli może być dowodem w sprawie cywilnej przeciwko spółdzielni mieszkaniowej. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)