2024.01.26 godz. 13:25 Nysa, Opolskie

co mi grozi jako pracownikowi?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie i ogromny strach odnośnie sytuacji w miejscu gdzie pracuję. Mianowicie pracuję w firmie gdzie obcokrajowiec jest prezesem i wspólnikiem, pracuje u nas bardzo dużo obcokrajowców z krajów 3świata.. ja jestem jedyną osobą, która jest odpowiedzialna za wszystko, mój zakres pracy jest bardzo szeroki, jestem również „prawą ręką szefa” i siłą rzeczy ja WIEM WSZYSTKO o wszystkim i o wszystkich. Czy coś mi grozi za to, że wiem że wiele osób pracuje nielegalnie (na czarno) bo czeka na pozwolenie? Lub dlatego, że wiem że ktoś jest nielegalnie w PL? A tego nie zgłaszam..? Tylko zakrywam oczy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 08:17

Dzień dobry, Generalnie jeżeli jest to spółka kapitałowa, to za zobowiązania oraz nieprzestrzeganie np. przepisów pracy odpowiada zarząd spółki. Pozdrawiam