2019.02.13 godz. 19:46 -

Mam pytanie,od 21lat mieszkałam w domu teściowej.Zostałam z tego domu wyrzucona , w tym domu zostały dzieci 2 pełnoletnich . Mąż od 7 lat pracuje za granicą.Moje pytanie brzmi czy mam prawo mieszkać chociaż w jakiejś części tego domu , czy mam jakieś prawa.

Wyjaśnienie sytuacji

Kłótnie z teściową o 12 letnią córkę wtrącanie się w wychowanie mojej córki.Moja teściowa jest osobą apodyktyczną.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 15:07

Dzień dobry, rozumiemy, że teściowa jest jedynym właścicielem domu? A czy Pani mężowi przysługuje tytuł prawny do mieszkania? Z okoliczności faktycznych wynika bowiem, że korzystanie z mieszkania opiera się raczej na jego grzecznościowym udostępnieniu przez matkę. Synowa nie ma więc prawa do zamieszkiwania w lokalu stanowiącym wyłączną własność teściowej.