2023.01.07 godz. 13:54 Zielona Góra, Lubuskie

Mam zakaz zbliżania się do narzeczonej. Spotykam się z nią z jej iniciatywy chęci. dalej chcemy Byc razem . Co mi grozi jesli osoba do której mam zakaz zbliżania się nie ma nic przeciwko i nie zgłasza tego do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

narzeczona zglosila nasza awanture. Mam teraz zakaz zblizania się. Po jakims czasie dostała załamanie depresyjno maniakalnego i wyladala na miesiac w szpitalu psychiatrycznym. Po czym okazalo sie ze jej zgloszenie na policje na mnie bym objawem choroby chcemy razem byc kontat z nia jest z jej iniciatywy co mi grozi

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2023 16:16

Szanowny Panie, złamanie zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej może niezależnie od trybu jego zastosowania powodować powstanie surowych konsekwencji. Wykluczyć nie można również najsurowszej z kar, czyli pozbawienia wolności. W Pana sytuację proponuję dążyć do niezwłocznego ujednolicenia istniejącego stanu faktycznego z prawnym.