2024.01.16 godz. 18:42 Łódź-Widzew, Łódzkie

Podział spadku po śmierci matki.

Wyjaśnienie sytuacji

Matka męża sprzedała za życia mieszkanie własnościowe swojej córce albo wnuczce. Mąż został powiadomiony dopiero o tym po pogrzebie matki. Czy syn ma możliwość dochodzenia swoich praw do spadku lub zachowku. Nie widział żadnych dokumentów, tylko słowa siostry. Dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sty 2024 00:14

Proszę w pierwszej kolejności ustalić (np w księgach wieczystych), na jakiej podstawie zmarła przeniosła własność nieruchomości. Jeśli faktycznie sprzedała, syn nie będzie miał prawa do zachowku. Jeśli jednak była to umowa darowizny, wówczas ma prawo do zacowku po zmarłej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)