2024.10.22 godz. 11:59 Kościerzyna, Pomorskie

mąż nie chce dać rozowdu nie żyjemy ze sobą 3 lata mam innego partnera i z nim jestem w ciazy czy jak urodzę mogę podać dane ojca mojego obecnego partnera

Wyjaśnienie sytuacji

Nie żyje z mężem już 3 lata mam innego partnera i z nim będę mieć dziecko I nie wiem teraz czy będę musiała się sadowac z mężem a on jest bardzo ciężki robi problemy ciągle pod górkę i jak podam w szpitalu dane mojego partnera obecnego ojca dziecka to w urzędzie będą to widzieć czy to pójdzie z automatu na męże

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2024 13:53

Nie uniknie Pani sądu i to w dwóćh sprawach: o rozwód oraz o zaprzeczenie ojcostwa. Jeśli nie ma Pani rozwodu, to zgodnie z domniemaniem prawnym przyjmuje się, że ojcem dziecka jest mąż. Faktyczny ojciec nie będzie mógł uznać dziecka bez wcześniejszego zaprzeczenia ojcostwa. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w sprawie o rozwód oraz o zaprzeczenie ojcostwa, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl