2019.04.24 godz. 15:07 Gliwice, Śląskie

Miałam umowę na czas określony okres próbny zostałam zwolniona, ponieważ za wolno pracuję

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa obejmowała okres próbny od 21.01.2019-31.01.2019r. jako pomoc kuchenna. W trakcie okresu próbnego zwolniono mnie.Po interwencji telefonicznej przez przyjaciela zostałam przywrócona do pracy. Pracodawca został poinformowany,że winien jest mi wynagrodzenie do końca umowy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2019 22:23

umowę na okres próbny zawiera się w celu sprawdzenia kwalifikacji pracownika i możliwości jego zatrudnienia w celu wykonywania określonego rodzaju pracy.. Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)