2019.02.11 godz. 14:31 Żnin, Kujawsko-pomorskie

strona w postępowaniu administracyjnym

Wyjaśnienie sytuacji

Miasto powiatowe: Sąsiad pobudował kiosk warzywny ok. 5x5 m, na granicy mojej działki i drogi wewnętrznej /serwisowej/, oraz własnej. Plan zagospodarowania przestrzennego miasta określa ,że odległość od granicy działek sąsiednich ma wynosić 4/cztery/ metry. po interwencji u Burmistrza, otrzymałem odpowiedz, że Powiatowy Insp.Nadz. Bud. przeprowadził kontrolę i stwierdził w piśmie' ,że gmina nie jest stroną postępowania, oraz ja również nie jestem stroną postępowania. Zastanawiam się nad art.7 i 28 kpa, czy PINB mógł zająć takie stanowisko, czy jest to zawężenie interpretacyjne urzędnika PINB. Proszę o krótką odpowiedz i z góry dziękuję. AK.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 12:14

Dzień dobry, niestety ciężko jest udzielić odpowiedzi na te pytanie nie widząc planu zagospodarowania. Proszę zwrócić uwagę na uzasadnienie decyzji Inspektora.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)