2019.02.05 godz. 14:12 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Nabycie spadku.

Wyjaśnienie sytuacji

Mieliśmy sprawę sądową o nabycie spadku.. Sprawa była 2 tygodnie temu. Czy decyzję dostaniemy listem z sądu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Irena Maciejczyk

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2019 14:19

Dzień dobry, jeśli rozprawa była 2 tygodnie temu to orzeczenie jest jeszcze nieprawomocne. Postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku uprawomocnia się w terminie 21 dni od daty ogłoszenia orzeczenia o ile żadna ze stron nie złoży wniosku o uzasadnienie postanowienia lub apelacji. Po tym czasie należy złożyć wniosek o wydanie i uiścić opłatę.