2022.09.08 godz. 18:45 Gdańsk, Pomorskie

Czy żona może wyrzucić na ulice

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszamy 33 lata z żona w domu po jej rodzicach 10 lat temu rodzice zrobili darowiznę żonie żona nigdy nie pracowała wszystkie rachunki i remonty place z mojej pesi rozdzielczości majątkowej nie mamy czy mam jakieś prawa do tego domu cz żona może mnie wyrzucić na ulice

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Wrz 2022 15:37

Dom stanowi własność żony. Pan nie ma do domu żadnego tytułu prawnego jeśli darowizna była dokonana tylko na żonę. Ewentualne koszty utrzymania i remonty mogą być uznane za nakłady na majątek osobisty małzonki.