2023.05.17 godz. 07:37 Łódź, Łódzkie

Zadłużenie brata

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z córką w Polsce i posiadam mieszkanie które zdobyłam w formie darowizny od ojca. Mój brat ok. 14 lat temu wziął kredyt i nie spłacał. Dług wynosi około 200 tyś. Był komornik i straszył mnie że jeśli brat nie będzie tego spłacał zajmą moje mieszkanie. Wtedy ja z córką nie będę miała gdzie iść. Czy takie coś zgodne z prawem? Czy mogą zabrać mi mieszkanie za dług brata który ma w nosie to żeby spłacać ? Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 14:22

Dzień dobry, na chwilę obecną mam za mało informacji. Czy w mieszkaniu, które stanowi Pani własność jest zameldowany brat? Czy on ma jakieś prawa do lokalu? Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl