2022.05.23 godz. 20:37 Gdańsk, Pomorskie

Czy muszę

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkanie spółdzielcze lokatorskie należało do mamy. W 1981 wyjechała do Szwecji razem z moim moim bratem.Przed wyjazdem scedowała na mnie lokatorskie prawo do lokalu. W 1982 nabyłam wraz z mężem w drodze przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa, na własnościowe i stanowiło to majątek wspólny.Nie było obciążone prawami i zobowiązaniami na rzecz osób trzecich i hipoteką. W 1999 sprzedaliśmy to mieszkanie. Teraz w 2022 brat mieszkający w Szwecji i posiadający jej obywatelstwo upomina się o część ze sprzedaży tego mieszkania. Nie dokładał się do kupna mieszkania. Brat uważa, że to mieszkanie mama mi dała i jemu coś się należy. Czy jestem jemu coś winna . Dziękuję za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 20:37

Jeśli mama żyje, to nic nie jest Pani winna bratu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)