2022.06.02 godz. 15:24 Białystok, Podlaskie

Areszt śledczy

Wyjaśnienie sytuacji

Moj brat zostal zatrzymany na 3 miesiace i teraz znów mu przedłużyli areszt o kolejne 3 miesiące , Moj brat stara sie o adwokata z urzedu ale dostał pismo ze nie wykazał dochodów.. wiec skąd on ma wziąć te dochody jak przebywa w areszcie śledczym? Nie rozumiem tego .

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Cze 2022 14:41

Dzień Dobry. Żeby otrzymać obrońcę z urzędu, trzeba złożyć o to wniosek do sądu – wzór powinien być dostępny na komisariacie lub na stronie internetowej sądu. Wniosek składa się wraz z wypełnionym oświadczeniem o stanie rodzinnym i źródłach utrzymania. Warunkiem otrzymania obrońcy z urzędu jest wykazanie trudnej sytuacji majątkowej. Warto więc dołączyć wszelkie dokumenty, które potwierdzają taki stan rzeczy np.: zaświadczenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy, zaświadczenie o stanie rodzinnym i majątkowym z Urzędu Miasta.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)