2022.09.28 godz. 10:27 Dzierżoniów, Dolnośląskie

Opieka zdrowotna w zakładzie karnym

Wyjaśnienie sytuacji

Mój syn który przebywa w ZK.od 10.06 do dziś jeździ na wózku z drutowanymi piętami,po wypadku.Nikt się tam nie interesuje że druty muszą być usunięte i musi podjąć rechabilitacje,by móc chodzić,jak i gdzie poruszyć tą sprawę,bo on nie dostaje żadnych informacji,nikt nic nie wie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2022 12:15

Dzień dobry, jeżeli usunięcie drutów jest niemożliwe w warunkach penitencjarnych, to opcją może być próba złożenia wniosku o przerwę w wykonaniu kary na czas usunięcia tychże drutów i konieczną rehabilitację, a dalej powrót do zakładu karnego. Syn może też pisać skargi w związku z brakiem właściwego leczenia, jednak doświadczenie wskazuje, że takie skargi raczej nie odnoszą skutków w warunkach penitencjarnych. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)