2019.04.12 godz. 11:32 Piła, Wielkopolskie

Czy mam szansę na zadośćuczynienie

Wyjaśnienie sytuacji

Mój syn w lipcu u.r. odbywał karę 40 dni pozbawienia wolności, którą mu zamieniono za niezapłaconą grzywnę w Zakładzie Karnym w Holandii. W czasie odbywania kary na 20 dni przed wyjście w nocy z 1 na 2 lipca poczuł się źle i prosiła o wezwanie ambulansu (syn nie mówił po holendersku). Zignorowano wezwanie mojego syna o pomoc i kazano czekać do rana. Jak otwarto drzwi celi to syn leżał na podłodze bez oznak życia. Po godzinnej reanimacji i przewiezieniu syna do szpitala zmarł. Nie mogę się pogodzić ze śmiercią syna.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Kamrowski

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2019 13:38

Oczywiście. Proszę jednakże postarać się o pełnomocnika w Holandii.