2020.06.14 godz. 20:49 Warszawa, Podlaskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Mój tata nie żyje od wielu lat niestety na jednym podwórku i domu mieszkamy z taty bratem jego żona i ich dziećmi sytuacja wygląda tak że oni nas tu nie chcą i non stop są jakieś zgrzyty czy jest możliwość żeby mnie splacili

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2020 09:29

Jeżeli Pani tato z bratem byli współwłaścicielami domu i ziemi to można wystąpić do sądu z wnioskiem o zniesienie współwłasności w ten sposób, że sąd przyzna całość nieruchomości na rzecz Pani wujka z obowiązkiem spłaty Pani i pozostałych spadkobierców Pani taty ( jeśli tacy są). Wcześniej musi mieć Pani postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po ojcu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)