2020.09.21 godz. 17:10 Warszawa, Mazowieckie

Jak unieważnić akt notarialny?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja babcia miała dwóch braci. Jeden z nich nie żyje(Henryk), drugi zaś o imieniu Jan w 2010 r wraz ze swoimi synami znieśli współwłasność działek notarialnie, które były po rodzicach. W zniesieniu współwłasności całkowicie pominęli moją babcię, która o niczym nie wiedziała. Działki są własnością synów brata babci. Co zrobić żeby odzyskać należną jej część majątku po rodzicach?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2020 14:22

A po pradziadkach były przeprowadzone postępowania spadkowe? Kto nabył majątek po nich? Jeśli by nabyły wszystkie dzieci i było to ujawnione w księgach, to nie widzę możliwości zniesienia współwłasności z pominięciem jednego ze współwłaścicieli. Czy może tam było gospodarstwo rolne i odziedziczył je tylko jeden brat? Proszę opisać bardziej szczegółowo sytuację.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)