2023.09.27 godz. 22:05 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama chce mi przekazac srodki pieniezne na cele mieszkaniowe. Czy zaplace podatek od darowizny i jakich formalnosci musze dopelnic? Zaznacze, ze poki co mieszkam i pracuje za granica. Nie mam zameldowania w Polsce

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2023 08:16

Darowizna powinna zostać przekazana w formie przelewu. Niezbędne będzie zgłoszenie darowizny do urzędu skarbowego na druku sd-z2 w terminie 6 miesięcy od otrzymania darowizny wtedy darowizna na linii matką córka będzie zwolniona z podatku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)