2019.07.16 godz. 17:50 Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Okres wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Moja umowa została wypowiedziana po miesiącu pracy na umowie o pracę. Nie zostałam zwolniona w trybie dyscyplinarnym ale w trybie natychmiastowym nie z mojej winy. Nie został zachowany okres wypowiedzenia i nie zostało mi to wypłacone. Dostałam tylko ekwiwalent za urlop. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2019 06:15

Aby ocenić zasadność działania pracodawcy i ewentualne roszczenia pracownika, konieczna byłaby analiza świadectwa pracy oraz umowy o pracę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)