2023.07.21 godz. 22:41 Szczecin, Zachodniopomorskie

Oszustwo na kredyt

Wyjaśnienie sytuacji

Natrafiłam na stronę projekt kredyt . Złożyłam wniosek odezwał się pan w mailu. Poprosił o dane umowa została mi przesłana. Umowa sporzadzana we francji.Po podpisaniu umowy okazało się że trzeba założyć konto w banku żeby wypłacić środki . Bank millerm Finansow. Po założeniu konta żeby wypłacić środki na własne konto bankowe należy dokonać wpłaty 530 zł aby dostać kod do wypłaty . Następnie kolejne 790 zł aby otrzymać kod ostateczny do wypłaty . Po opłaceniu wszystkiego aby otrzymać płatność na konto bankowe należy w ciągu 1h zapłacić 1500 zł gwarancji spłaty. Czy to może być oszustwo ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 09:29

Oczywiście. To jedna z odmian tzw przekrętu nigeryjskiego, który ma na celu uzyskać jak najwięcej pieniędzy od zainteresowanego z tytułu różnego rodzaju opłat.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)