2020.03.19 godz. 17:45 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Nie otrzymałem nr abonenta jak stnowiła ustawa z 2005 r. W 2016 roku poinformowano ze mam zaległości abonamentowe.

Wyjaśnienie sytuacji

Poprosiłem o dokumenty na podstawie jakich mnie obciążono.Nie były to poświadczone. Prosiłem również o umowę z Tvp nie otrzymałem. Teraz przysłano tyttuł wykonawczy. Jak mam sie od nieggo uchronić .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 17:42

Nie za bardzo rozumiem wywodu powyżej. Jakie dokumenty mają Panu przedstawić? Skoro nie mają zaksięgowanych wpłat za abonament, to znaczy, że nie było płacone. Rozumiem, że sprawa dotyczy płatności za abonament rtv. Każdy ma obowiązek płacić abonament rtv (chyba, że jest wyjątkiem wskazanym w ustawie zwolnionym z opłacania abonamentu) jeżeli ma telewizor i / lub radio . Ponadto co nie było poświadczone? Co do tego, aby płacić abonament to nie podpisuje się żadnej umowy z TVP. Komu przysłano tytuł wykonawczy?

Zmodyfikowano dnia: 20 Mar 2020 17:54
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)