2022.10.18 godz. 09:11 Kraków, Małopolskie

Niedotrzymanie warunków sprzedaży przez kupującego

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisaliśmy umowę przedwstępna sprzedaży działki na okres 90 dni. Wielekrotnie wzywaliśmy nabywcę do podpisania umowy sprzedaży. Niestety minęło 90 dni, umowa sprzedaży nadal nie jest podpisana. Ponieslismy koszty związane z dostarczaniem nabywcy potrzebnych dokumentów, wszystkie oryginały m.in wyciąg z ksiąg wieczystych, wypis i wyrys z rejestru gruntów nadal są u nabywcy. Podczas podpisywania umowy została wpłacona zaliczka 10 tys. Czy jest jakieś prawo które reguluje, iż zaliczka może zostać po naszej stronie z racji niedopełnienia umowy przez kupującego mimo wielu naszych próśb? W ciągu 3 miesięcy trwania umowy wiele osób dzownilo i pytało czy dzialka nadal jest dostępna? Niestety my czekaliśmy na podpisanie umowy, do którego nie doszło, a międzyczasie mogliśmy już dawno sprzedać ta działkę.. Kupujący w żaden sposób się z nami nie kontaktuje. Czujemy się poszkodowani Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 10:25

Należy pisemnie wezwać nabywcę do zwrotu dokumentów. Jeżeli potrzebuje Pani odpłatnej pomocy w sporządzeniu takiego pisma, zapraszam do kontaktu.