2019.04.23 godz. 11:42 Malbork, Pomorskie

Nierealizowane kontakty a oskarżenia o ograniczenie kontaktu W trakcie rozprawy rozwodowej sędzina wydała wyrok, w którym określa kontakty byłego męża z synem

Wyjaśnienie sytuacji

...sposób następujący: w pierwszy weekend miesiąca od godz. 17 w piątek do godz. 17 w niedzielę, pierwszy tydzień ferii zimowych oraz pierwszy miesiąc wakacji. Były mąż mieszka za granicą. Minęło wiele miesięcy od wydania wyroku, a były mąż ani razu nie przyjechał po dziecko w pierwszy weekend miesiąca. Nie uprzedzał też nigdy o tym, że nie weźmie syna do siebie. Moje pytanie brzmi: czy muszę ciągle w każdy pierwszy weekend być w domu na wypadek, gdyby były mąż chciał zrealizować kontakty?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2019 12:37

według mnie - jeżeli ma Pani pewnośc, że mąż nie przyjechał do kraju (obojętnie czy na kilka dni, na stałe itd.) to raczej bym sobie to odpuściła. Jeżeli nie ma Pani takiej pewności to raczej powinna Pani byc.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)