2021.11.22 godz. 19:31 Środa Śląska, Dolnośląskie

Niewywiązanie się z umowy Niewykonanie usługi.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zostałam oszukana przez szklarza który nie wykonał usługi . Niby mam umowę niestety nie zwróciłam uwagi że jest na niej brak ważnych danych jak adres , regon czy nip, i niestety dałam zaliczkę. Jedyne dane które posiadam to nr tel. Imię i nazwisko. Korespondencja z tym Panem prze WhatsApp lub SMS . Czy jest jakiś sposob odzyskania pieniędzy? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lis 2021 18:09

Oczywiście może Pani odzyskać wpłacone kwoty zaliczki. Przede wszystkim, jeżeli szklarz prowadził działalność gospodarczą może Pani poszukać informacji o nim w CEIDG a tam jest podany adres do korespondencji, nip i inne dane Pani specjalisty. Jeżeli nie znajdzie Pani tych danych w CEIDG lub KRS, a szklarz nie będzie od Pani odbierał telefonów to może Pani złożyć na policji lub prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa art. 286 k.k.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)