2020.01.12 godz. 15:44 Rzeszów, Podkarpackie

egzekucja komornicza

Wyjaśnienie sytuacji

Obecnie komornik rozpoczął egzekucję komorniczą na podstawie wyroku z roku 2019, czy w tym układzie przed egzekucją powinienem otrzymać sądowy nakaz zapłaty, tytuł wykonawczy od którego mógłbym się odwołać czy coś podobnego ? czy komornik postępuje prawidłowo?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2020 12:30

Skoro doszło do egzekucji, to oznacza, że zostało przeprowadzone postępowanie sądowe, o którym powinien Pan być zawiadomiony. Jeśli Pan do tej pory żadnego nakazu zapłaty ani pozwu w sprawie nie otrzymał, to powinien Pan ustalić u komornika na podstawie jakiego tytułu prowadzi egzekucję, a następnie w sądzie ustalić czy korespondencja do Pana była kierowana pod właściwy adres. Jeśli nie, to wtedy można się zastanawiać nad dalszymi krokami w celu podważenia tytułu wykonawczego, a jeśli po prostu Pan nie odbierał korespondencji sądowej, to niewiele z tym raczej można będzie zrobić
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)