2020.11.15 godz. 22:05 Wrocław, Dolnośląskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Od lipca 2019roku nie jestem ze swoją żoną, obydwoje mamy nowych partnerów. Chciałbym wystąpić do sądu o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie.Mamy dwóch synów syn Jakub 16 lat mieszka ze mną w Holandii a drugi syn Oskar 11lat mieszka z matką w Polsce we Wrocławiu. Dlatego mam pytanie czy jest możliwość wzięcia rozwodu bez mojego udziału zeby prawnik mnie reprezentował?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2020 12:03

Dzień dobry, w sprawach o rozwód przesłuchanie stron jest obowiązkowe, więc w tej czynności będzie Pan musiał wziąć udział, nawet w przypadku zgodnych wniosków w pozwie i odpowiedzi na pozew. Można jednak forsować, aby dowód ten został przeprowadzony bądź to na odległość w drodze wideokonferencji, bądź przed polską placówką dyplomatyczną. Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z pandemią zwiększa się szansa, że Sąd dopuści taką formę przeprowadzenia dowodu z przesłuchania. Proszę pamiętać, że Sąd obowiązkowo będzie orzekał w kwestiach związanych z dziećmi. Pozdrawiam, adw. Michał Filec