2021.07.21 godz. 10:36 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem samochód i podpisałem umowę 12.02.2021, nie chce tego samochodu, chciałbym pieniądze spowrotem I chcę oddać samochód właścicielowi, ale sprzedawca nie chce współpracować, to prawda że mam pełne prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od jej podpisania? Muszę wysłać list zdo sprzedawcy z odstąpieniem tak?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Cze 2023 20:26

Odstąpienie od umowy (lub obniżenie ceny) to jednostronne oświadczenie woli, nei wymagającego zgody drugiej strony. Pozostaje wezwać do zapłąty oraz odbioru auta (nie należy już go użytkować), a w razie bezskuteczności wezwania, pozostaje pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl