2022.06.14 godz. 19:35 Gdynia, Pomorskie

Umowa zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Odstąpiłam z dniem dzisiejszym od umowy zlecenie, ale zleceniodawca nałożył na mnie 28 dniowy okres wypowiedzenia od umowy oraz w przypadku nie pojawienia się w pracy zostanie nałożona na mnie kara grzywny. Moje pytanie brzmi - czy umowa zlecenie może zostać tak skonstruowana, że obejmuje mnie 28 dniowy okres wypowiedzenia oraz nałożeniu na mnie kary grzywny? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 11:35

Umowa może zawierać okres wypowiedzenia i karę umowną. Wszystko zależy od treści umowy, jaką Pan podpisał