2020.09.29 godz. 11:33 Trzcianka, Wielkopolskie

Odwiedziny ojca dziecka i zabieranie je do siebie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Bardzo proszę o informacje 5 miesięcy temu urodzilam dziecko Ojciec dziecka do niedawna przebywał po za granicami kraju bardzo malo kontaktowal sie ze mna pytajac sie o zdrowie dziecka odgraża sie ze nie bedzie wysylał pieniedzy na dziecko a chce mi je zabrac na miesiąc do siebie . Ojciec dziecka mieszka 350 kilometrow od miejsca zamieszkania dziecka. Od narodzin dziecka ojciec przyjechal tylko raz i byl przez dwa tygodnie. Z ojcem dziecka nie jestem w żadnym zwiazku.Prosze mi napisać czy musze sie zgodzic na miesięczny wyjazd dziecka tylko z ojcem. Z poważaniem Joanna

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2020 18:44

Dzień dobry, absolutnie nie musi się Pani zgadzać. Dziecko ma 5 miesięcy i to Pani jest mu teraz niezbędna w zakresie opieki. Dziecko nie zna nawet ojca. Powinna Pani uregulować sądownie kwestie alimentów, pieczy nad dzieckiem i ewentualnych kontaktów ojca z dzieckiem. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)