2020.09.25 godz. 15:45 Lublin, Lubelskie

jak pozbyć się dzikiego lokatora?

Wyjaśnienie sytuacji

Odziedziczyliśmy mieszkanie po zmarłej ciotce.Załatwiliśmy formalności u notariusza oraz opłaciliśmy podatek od spadku. Okazało się,że opiekunka ciotki zajęła mieszkanie, oraz że prawdopodobnie zaciągnęła pożyczkę na jej konto ,którą to musieliśmy spłacić. Bank nie chciał udzielić nam dokładnych informacji dot.kredytu,jedynie dowiedzieliśmy się, że opiekunka zameldowała ciotkę u siebie żeby dostać ten kredyt. Nie ma zamiaru opuścić mieszkania, nie płaci czynszu do spółdzielni/robimy to za nią/ i w dodatku prowadzi tam działalność gospodarczą, prawdopodobnie nielegalnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2020 19:57

Dzień dobry, konieczne jest złożenie do Sądu pozwu o eksmisję niechcianego lokatora. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)