2020.07.15 godz. 12:14 Opole, Opolskie

Ograniczone prawa

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec ma ograniczone prawa płaci alimenty w wysokości 600zl miesięcznie. Bierze dziecko co dwa tygodnie. Czy ma obowiązek dołożyć się do wyprawki szkolnej bo dziecko idzie do pierwszej klasy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2020 10:33

Dzień dobry, co do zasady zasądzona kwota alimentów powinna być adekwatna do usprawiedliwionych potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowych rodzica. Jeżeli ta kwota jest za niska, musi Pani wystąpić z pozwem o podwyższenie alimentów. Ojciec dziecka aktualnie nie ma obowiązku dokładać się do wyprawki. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)