2019.04.14 godz. 17:07 Mielec, Podkarpackie

Towar promocyjny

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec na pokazie podpisał umowę kupna. Zakup na raty. Kilka rzeczy. Chcąc odstąpić od umowy powołujac się na art.37 ustawy o prawach konsumenta, otrzymałem informację że nie dotyczy to towarów zakupionych na promocji. Czy to prawda?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2019 18:41

po pierwsze to jest art. 27 ustawy o prawach konsumenta a nie art. 37. Odstąpienie należy złożyć na piśmie. Jeżeli produkty były kupione w promocji, to powinien być regulamin tej promocji. Proszę się z nim zapoznać jeżeli takowy jest i zapoznać się jak wygląda temat dot. odstąpienia / wypowiedzenia/rozwiązania umowy. Co na ten temat mówi sama umowa? Według mnie nie może być całkowity zakaz odstąpienia/rozwiązania/wypowiedzenia umowy,, gdyż to jest niezgodne z ustawą i kodeksem cywilnym
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)