2022.02.18 godz. 12:59 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Przepis domu

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec przepisał mi dom za dożywotnią opiekę. W księdze wieczystej widnieje ja jako właściciel.Czy ojciec może sam dokonywać jakis zmian? Np zmienić zapis bez mojej zgody lub bez mojej wiedzy zmienić zapis notarialny że już będę właściciel domu? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2022 13:15

Jeżeli nie będzie Pani wykonywać umowy ojciec, po wytoczeniu sprawy w sądzie może odzyskać swoją własność jeżeli nie będzie Pani chciała dobrowolnie zwrócić nieruchomości. Zależy czy faktycznie zawarła Pani umowę dożywocia czy darowiznę z dodatkową służebnością.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)