2019.05.07 godz. 22:37 Poznań, Wielkopolskie

Opóźnienie prac i odstąpienie od umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Czy odstąpienie od umowy musi zostać podpisane przez wykonawcę? Wysłaliśmy poleconym listem odstąpienie oraz droga maliową odstąpienie od umowy wykonania prac stolarskich. Prace trwają od stycznia 2019 i cały czas nie zostały zakończone mimo ostatecznego wezwania do zakończenia prac oraz podpisania porozumienia o ostatecznym terminie wykonania i karach umownych po przekroczeniu tego terminu a minął on 15 kwietnia. Dziękuje za pomoc,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2019 15:22

Według mnie nie musi zostać ono podpisane przez drugą stronę. Ważne, aby druga strona się z tym zapoznała. Proszę jedynie sprawdzić czy stolarz odebrał korespondencję - poprzez numer listu poleconego. Wpisać numer listu w wyszukiwarkę, która znajduje sie na stronie Poczty Polskiej (w google - śledzenie przesyłki Poczta Polska) i sprawdzić jedynie czy wykonawca odebrał pismo. Jeżeli tak - wydrukować sobie to potwierdzenie dla ewentualnego dowodu.