2020.01.02 godz. 15:33 Częstochowa, Śląskie

Wpis do BDO restauracji

Wyjaśnienie sytuacji

Osoba fizyczna prow. dział. gospod. prowadzi restaurację. Posiada podpisane umowy na wywóz nieczystości komunalnych oraz przetworzonych olejów spożywczych (przy pieczeniu potraw). Nie sprzedajemy zrywek - foliówek oraz nie prowadzimy sprzedaży opakowań przy kateringu (nie posiadamy opakowań ze styropianu). Czy musimy mieć wpis do rejestru BDO?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 14:06

Najprawdopodobniej Państwa firma będzie podlegać wpisowi do BDO z tytułu olejów oddawanych selektywnie. Jeśli pozostałe odpady są tożsame z odpadami komunalnymi i wraz z nimi oddawane to w tym zakresie są poza BDO. Konkrety można by określić po analizie Państwa firmy.