2023.09.22 godz. 21:54 Opole, Opolskie

Co to znaczy ?

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałam pismo z sądu w sprawie sprawy rozwodowej, gdzie zabezpieczono alimenty oraz zapis na czas postępowania pieczę nad małoletnimi powierza się powódce. Co to znaczy powierzanie pieczy ? Czy ojciec dziecka może zabrać dzieci do siebie ? Czy potrzebuje mogę nie wyrazić zgody żeby je zabrał do siebie na weekend ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Wrz 2023 09:03

Dzień dobry, zapis ten oznacza, iż Pani do czasu prawomocnego orzeczenia sprawuje opiekę nad małoletnimi. Może Pani nie wyrazić zgody jednak trzeba mieć na względzie dobro dzieci. Ojciec ma prawo do kontaktów z dziećmi i jeśli będzie Pani je utrudniała może wystąpić do sądu o prawne ich uregulowanie.