2023.11.13 godz. 17:55 Wrocław, Dolnośląskie

Co powinnam zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Parkuję swój samochód na ulicy ,często naprzeciwko domu sąsiada, ponieważ koło mojego nieraz nie ma miejsca. Wychodząc do pracy włączam auto i czekam parę minut ok 3 do 5 aż szyby odparują (wiem, że to za długo). Sąsiad zrobił mi kilka razy awanturę, a od jakiegoś czasu nagrywa mnie telefonem przez okno i mówi że zgłosi sprawę na policję. Proszę mi powiedzieć czy sąsiad może bezkarnie mnie nagrywać na ulicy i czy ja coś mogę w tej sprawie zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2023 19:34

A z jakiego powodu o co sąsiad miałby zgłaszać na policję? Czy Pani parkuje na jego posesji? Co do nagrywania - może Pani powiedzieć sąsiadowi wyraźnie, że nie życzy sobie Pani być nagrywana.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)