2022.02.11 godz. 14:52 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Prawo karne wyrok nakazowy

Wyjaśnienie sytuacji

Partner dostał wyrok nakazowy karę 6 miesięcy prac społecznych po 30 godz. Dziś otrzymaliśmy pismo że w maju będzie sprawa ovto samo gdyż prokurator nie zgodził się z wymierzona kara. Czy to oznacza że partner może pójść do zakładu karnego. Zaznaczam że chodzi o art 279 zabranie na kwotę 220 zł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 15:05

Dzień dobry, teoretycznie kara pozbawienia wolności jest możliwa, ale w praktyce z uwagi na kwotę 220 zł szczerze wątpię żeby Sąd wymierzył bezwzględną karę pozbawienia wolności, ewentualnie w zawieszeniu. Sąd może też tak samo wymierzyć karę ograniczenia wolności (wypadek mniejszej wagi z art. 283 k.k.+ 37a k.k.). Trudno przewidywać wymiar kary bez pełnych okoliczności. Jest istotna kwestia, która może negatywnie rzutować na partnera - tj. czy był on karany wcześniej. Pozytywnie za to może wpłynąć naprawienie szkody. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)