2019.04.23 godz. 10:01 Wrocław, Dolnośląskie

Naprawa auta po wypadku z OC sprawcy.

Wyjaśnienie sytuacji

Po wypadku samochodowym, nie z mojej winy spisane zostało oświadczenie ze sprawcą w celach ubezpieczeniowych. W warsztacie, do którego odstawiłam samochód do naprawy poinformowano mnie, że naprawa odbędzie się bezgotówkowo i wszystkie formalności załatwi za mnie warsztat. Otrzymałam również auto zastępcze na czas naprawy- jak mnie zapewniono jego koszt również zostanie pokryty z ubezpieczenia. Teraz jednak otrzymałam pismo, z którego wyniki, że opłata za wypożyczenie auta zastępczego ma zostać uregulowana przeze mnie? Czy tak faktycznie jest? Czy jest jakaś podstawa prawna co do tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2019 18:32

Rozumiem, że samochód zastępczy otrzymała Pani od warsztatu? Jeżeli dokonała Pani cesji na naprawę samochodu, to proszę cesja przekazać roszczenie także na samochód zastepczy

Zmodyfikowano dnia: 23 Kwi 2019 19:45
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)