2024.09.26 godz. 14:21 Opole, Opolskie

Podział majątku po rozdzielności majątkowej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, czy można dokonać podziału majątku jeżeli w trakcie całego małżeństwa byla podpisana rozdzielność majątkowa? W sierpniu tego roku doszło do rozwodu,wyrok się uprawomocnił.w trakcie małżeństwa pracowałem na etacie,później założyłem jednoosobową działalność gospodarczą.Mielismy dom jednorodzinny,w którym teraz mieszka była żona z dziećmi.W akcie notarialnym są wpisani rodzice byłej żony.Z konta byłej żony była opłacana rata kredytu,ja opłacałem rachunki.W trakcie budowy inwestowałem w kanalizację,elektrykę, cały sprzęt AGD i wiele innych.Czy mogę coś odzyskać po rozwodzie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2024 16:03

Skoro mieliście Państwo rozdzielność majątkową, to nie miacie Państwo wspólnego majątku, a zatem nie ma czego dzielić. Natomiast jeśli inwestował Pan w nieruchomość należącą do byłej żony, w tym przypadku niewykluczone, że możliwe będzie roszczenie o zwrot nakładów lub z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia (w zależności od okoliczności).