2019.04.23 godz. 11:01 Warszawa, Mazowieckie

Pomówienie w piśmie procesowym Dzień dobry, w listopadzie złożyłam pozew o podwyższenie alimentów (samodzielnie, bez pełnomocnika). Jako jeden z argumentów...

Wyjaśnienie sytuacji

...na uzasadnienie podwyżki podałam choroby dziecka i konieczność zakupu leków, suplementów diety i wizyt w gabinetach lekarskich (Hashimoto, ADHD, Inuliooporność). Były mąż w odpowiedzi na pismo napisał, że "wymyślam dziecku choroby, żeby zamaskować wieloletnie zaniedbania wychowawcze i dietetyczne". Czy takie stwierdzenie w piśmie procesowym kwalifikuje się jako zniesławienie? Czy muszę jakoś polemizować z tym twierdzeniem w dalszym toku postępowania o alimenty? Czy powinnam napisać jakąś odpowiedź do tych zarzutów, czy ewentualna sprawa rzekomych zaniedbań będzie poruszana na rozprawie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2019 12:29

trudno uznac, że choroba Hashimoto lub ADHD oznaczają wieloletnie zaniedbania wychowawcze i dietetyczne. Co do tych chorób, to jeżeli są one potwierdzone przez lekarzy, to bym takie zaświadczenie lekarskie dołączyła jako dowód. Rozumiem, że mąż napisał powyższe zdanie w odpowiedzi na pozew. Jeżeli nie zrobił tego w odpowiedzi na pozew a napisał kolejne pismo sam z siebie (bez jakiegokolwiek postanowienia sądu) z takimi stwierdzeniami lub bez zamieszczenia zgody do sąduw tym piśmie na złożenie takowego, to bym raczej się tym nie przejmowała, gdyż Sąd nie powinien wtedy brac pod uwagę tego pism

Zmodyfikowano dnia: 23 Kwi 2019 12:33
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)