2019.08.13 godz. 16:18 Rogóźno, Mazowieckie

jak przedłużyć bieg przedawnienia?

Wyjaśnienie sytuacji

popełniono oczywiste przestępstwo przy modernizacji drogi naruszając moją własność. Zbliża się okres przedawnienia. Prokuratura unika podjęcia działań. Co można zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2019 13:44

Dzień dobry, ale chodzi o odpowiedzialność karną czy odpowiedzialnośc na drodze cywilnej? Jeśli chodzi o własność to rozumiem, że chciałby/chciałaby Pan/Pani ubiegać się np. o przywrócenie stanu poprzedniego, odszkodowanie to wtedy należy podjąć działania na drodze cywilnej przed sądem, a nie prokuraturą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)