2024.05.16 godz. 14:09 Biała Podlaska, Lubelskie

Posiadanie znacznej ilości narkotyków (tj. ok. 1,5 kg) w recydywie

Wyjaśnienie sytuacji

Partner został zatrzymany w mieszkaniu rodziców gdzie policja pod nakazem przeszukania ujawniła znaczną ilość narkotyków. Partner został zatrzymany. Wcześniej (ok. 4 lat temu) dostał już wyrok ( 3 lata pozbawienia wolności z warunkowym zwolnieniem po 2 latach) za to samo przestępstwo. Jaka kara grozi mu za to przestępstwo w recydywie? Czy istnieje możliwość odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego? Czy jest możliwość, że zostanie zwolniony z aresztu śledczego do rozpoczęcia sprawy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2024 15:05

Przestępstwo posiadania znacznej ilości środków odurzających jest zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. W recydywie sąd orzeka karę powyżej minimalnego wymiaru (na pewno więcej niż rok) do górnej granicy zwiększonej o połowę (czyli maksymalne zagrożenie będzie do 15 lat). Oczywiście wyrok zawieszony zostanie obligatoryjnie odwieszony. Jeśli partner potrzebuje obrońcy, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl