2024.09.10 godz. 20:52 Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Prace społeczne / ograniczenie wolności

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pisze z takim pytaniem . Jestem pierwszy raz karana i dostałam ograniczenie wolności pracę społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie przez 5 miesięcy . Aktualnie zaszłam w ciążę czy jest możliwość odroczenia bądź kasacji wyroku ze względu na ciążę ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2024 12:05

Tak, możliwe jest odroczenie wykonania kary ograniczenia wolności. Jeśli Pani pracuje, możliwa jest również (ewentualnie) zmiana sposobu wykonania kary ograniczenia wolności (na potrącenie z wynagrodzenia)