2023.06.26 godz. 13:11 Bielsko-Biała, Śląskie

Karta paliwowa

Wyjaśnienie sytuacji

Pracowałem w wypożyczalni samochodowej bez umowy. Okres pracy wynosił około 2tyg, dostałem od nich kartę flotową którą tankowałem samochody firmowe. Za mój okres pracy nie dostałem wynagrodzenia mimo że posiadają numer mojego rachunku bankowego. Pracodawca nie upomina się o zwrot karty paliwowej, a karta działa nie została zablokowana więc moje pytanie brzmi czy za korzystanie z tej karty grożą mi jakieś konsekwencje?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2023 14:21

Dzień dobry, za korzystanie z karty niestety grożą poważne konsekwencje. Lepiej zgłosić się do byłego pracodawcy o zwrot należnego wynagrodzenia bądź dokonać zgłoszenia do PIP.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)